Buradasınız: Anasayfa / Arapça Türkçe Kuar'an / İbadet İle İlgili Ayetler

İbadet İle İlgili Ayetler

Sponsor Bağlantılar

İbadet ile ilgili ayetler ve mealleri
Kur’an-ı Kerim’de İbadetle İlgili Ayetler

Allah (cc) bizlere bazı ibadetler vermiştir bu ibadetlerin bazıları kuranı kerimde zikredilmiş o ayetlerin bazıları şunlardır.

Rabbimiz, ikimizi sana teslim olmuş (müslümanlar) kıl ve soyumuzdan sana teslim olmuş (müslüman) bir ümmet (ver) Bize ibadet yöntemlerini (yer veya ilkelerini) göster ve tevbemizi kabul et Şüphesiz, Sen tevbeleri kabul eden ve esirgeyensin. (2/128)

Yoksa siz, Yakub’un ölüm anında, orada şahidler miydiniz? O, oğullarına: ??Benden sonra kime ibadet edeceksiniz dediğinde, onlar: Senin ilahına ve ataların İbrahim, İsmail ve İshak’ın ilahı olan tek bir ilaha ibadet edeceğiz; bizler ona teslim olduk?? demişlerdi (2/133)

Biz yalnızca Sana ibadet eder ve yalnızca Sen’den yardım dileriz.. (1/4)

Gerçekten Allah, benim de Rabbim, sizin de Rabbinizdir Öyleyse O??na ibadet edin Dosdoğru olan yol işte budur. (3/51)

Mesih ve yakınlaştırılmış (yüksek derece sahibi) melekler, Allah??a kul olmaktan kesinlikle çekimser kalmazlar Kim O??na ibadet etmeye ??karşı çekimser?? davranırsa ve büyüklenme gösterirse (bilmeli ki,) onların tümünü huzurunda toplayacaktır (4/172)

(Hacc) ibadetlerinizi bitirdiğinizde, artık (cahiliye döneminde) atalarınızı andığınız gibi, hatta ondan da kuvvetli bir anma ile Allah??ı anın İnsanlardan öylesi vardır ki: ??Rabbimiz, bize dünyada ver?? der; onun ahirette nasibi yoktur (2/200)

Allah’a ibadet edin ve O??na hiç bir şeyi ortak koşmayın Anne-babaya, yakın akrabaya, yetimlere, yoksullara, yakın komşuya, uzak komşuya, yanınızdaki arkadaşa, yolda kalmışa ve sağ ellerinizin malik olduklarına güzellikle davranın Çünkü, Allah, her büyüklük taslayıp böbürleneni sevmez (4/36)

Andolsun, Şüphesiz Allah, Meryem oğlu Mesih??tir?? diyenler küfre düşmüştür Oysa Mesih??in dediği (şudur) Ey İsrailoğulları, benim de Rabbim, sizin de Rabbiniz olan Allah’a ibadet edin Çünkü O, kendisine ortak koşana şüphesiz cenneti haram kılmıştır, onun barınma yeri ateştir Zulmedenlere yardımcı yoktur. (5/72)

De ki: “Şüphesiz benim namazım, ibadetlerim, dirimim ve ölümüm alemlerin Rabbi olan Allah’ındır” (6/162)

Onların içinde bulundukları şey (din) mahvolucudur ve yapmakta oldukları şeyler (ibadetler) de geçersizdir” (7/139)

Onlar, Allah’ı bırakıp bilginlerini ve rahiplerini rablar (ilahlar) edindiler ve Meryem oğlu Mesih’i de Oysa onlar, tek olan bir ilah’a ibadet etmekten başka bir şeyle emrolunmadılar O’ndan başka ilah yoktur O, bunların şirk koştukları şeylerden yücedir (9/31)

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Yasin Suresi Türkçe ve Arapça Okunuşu Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: ibadet ile ilgili ayetler, ibadetle ilgili ayetler, ibadet ile ilgili ayetler kısa, ibadetlerle ilgili ayetler, ibadetler ile ilgili ayetler, ibadet ile ilgili ayet, ibadet ve yapılışı ile ilgili ayetler, ibadetle ilgili ayet, ibadet ilgili ayetler

3 yorum

  1. teşekkürler size bayım

  2. teşekkürlerrrrrrrr

  3. teşekkürederim

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top