Buradasınız: Anasayfa / Dualar / Amenerrasulü Arapça ve Türkçe Okunuşu

Amenerrasulü Arapça ve Türkçe Okunuşu

Sponsor Bağlantılar

Amenerrasulü Arapça ve Türkçe Okunuşu

Sure bakara suresinin son eyeti olan 285-286’cı ayetleridir.Bu surenin okunması için hakkında peygamberimizin çokça tavsiyeleri olmuştur.

Amenerrasulü’ün Okunuşu:
Amenerrasulü bima ünzile ileyhi mirrabbihi vel mü’minun, küllün amene billahi vemelaiketihi ve kütübihi ve rusülih, la nüferriku beyne ehadin min rusülih, ve kalu semi’na ve ata’na gufraneke rabbena ve ileykelmesir.

La yükellifullahü nefsenilla vüs’aha, leha ma kesebet ve aleyha mektesebet, rabbena latüahızna innesiyna ev ahta’na, rabbena vela tahmil aleyna ısran kema hameltehü alelleziyne min gablina, rabbena vela tühammilna, mala takatelena bih, va’fü anna, vağfirlena, verhamna, ente mevlana fensurna alel gavmil kafiriyn.

Amenrasulü Ayetleri

 

Amenerrasulü’ün Türkçe Meali:

 285. Peygamber, Rabbi tarafından kendisine indirilene iman etti, müminler de (iman ettiler). Her biri Allah a, meleklerine, kitaplarına, peygamberlerine iman ettiler. “Allah’ın peygamberlerinden hiçbiri arasında ayırım yapmayız. İşittik, itaat ettik. Ey Rabbimiz, affına sığındık! Dönüş sanadır” dediler.

286. Allah her şahsı, ancak gücünün yettiği ölçüde mükellef kılar. Herkesin kazandığı (hayır) kendine, yapacağı (şer) de kendinedir. Rabbimiz! Unutursak veya hataya düşersek bizi sorumlu tutma. Ey Rabbimiz! Bizden öncekilere yüklediğin gibi bize de ağır bir yük yükleme. Ey Rabbimiz! Bize gücümüzün yetmediği işler de yükleme! Bizi affet! Bizi bağış 

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kunut Duaları Okunuşu ve Anlamı Başlıklı makalemizde kunut 2 okunuşu, kunut duaları 1 ve 2 ve kunut duaları 2 hakkında bilgiler verilmektedir.


Etiketler: amenerrasulü arapça, amenerrasulü okunuşu, amenerrasulü arapça yazılışı, amenerrasulü türkçe okunuşu, amenerrasulü arapça okunuşu, amenerrasulü arapça oku, amenerrasulü suresi arapça, amenerrasulü oku, amenerrasulü

Bir yorum

  1. Allah razi olsun

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top