Buradasınız: Anasayfa / Dualar / Baş Ağrısı İçin Okunacak Dua

Baş Ağrısı İçin Okunacak Dua

Sponsor Bağlantılar

Baş Ağrısını Geçiren Dualar
Peygamber efendimizin tavsiyet ettiği baş ağrısı için okunacak duaları aşağıda sıraladık allah şimdiden şifa versin.

Euzu billahi mineşşeytanirracim bismillahirrahmanirrahim
1.Hasta sağ elini ağrıyan yere koyar ve aşağıdaki duaları okumalıdır.
3 kere “Bismillah”, 7 kere “Eûzü billahi ve kudretihi min şerri mâ ecidü ühâ-ziru.”
“Hissetmekte olduğum ve sığınıp, sakınmaya çalıştığım şeyin şerrinden Allah’a ve O’nun kudretine sığınıyorum.”

2.Aşağıdaki dua ağrısı olan hataya okunur.Hastanın anlına sağ elini koyarak bu dua okunur.
“Rabbe’n-nâsi, Ezhibi’l-ba’se, veşfi ente’ş-Şafî lâ şifâe illâ şifâüke, şifâen lâyüğadiru sekamen.”
“Ey Allah’ım! Şu hastalığı gider, şifâ ihsan et. Ancak Sen şifâ vericisin. Senin şifândan başka hiçbir şifâ yoktur. Yâ Rabb! Bana öyle bir şifâ ver ki, üzerimde hiç bir hastalık izi kalmasın.”

3.Resûlullah, Hz.Alî’ye buyurdu ki: “Başın ağrıyınca, elini başına koy ve Haşr sûresinin sonunu – Lev enzelnâ’dan itibaren – oku.” Resûlullah’ın Haşr sûresinin bu kısmını okuduğu zaman, mübârek elini, mübârek başına koyduğu ve: “Ölüm hâriç, bu her hastalığa şifâdır” buyurduğu bildirilmiştir. (Bu ayetler, ayatı hırz dualarının içinde vardır.)

Haşr Suresi 21-24.Ayet Okunuşu:
Bismillahirrahmanirrahim. 21. Lev enzelnâ hâzel kur’âne alâ cebelil-leraeytehû khâşian(m)-mütesaddian(m)-min haşyetillâh. Ve tilkel emsâlü nadribuhâ linnâsi leallehum yetefekkerûn. 22. Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hû. âlimül ğaybi veş-şehâdeti hüver-Rahmân-ür-Rahîm. 23. Hüvallâhüllezî lâ ilâhe illâ hû. El Melik’ül Guddûs-üs-Selâmü’l Mü’minül Müheyminül Azîzül Cebbârül Mütekebbir.Sübhânallâhi ammâ yüşrikûn. 24. Hüvallâhül khâligul bâriül musavviru lehul esmâül hüsnâ. Yüsebbihû lehû mâ fis-semâvâti vel’ard. Ve hüvel Azîzul Hakîm.

Anlamı:
Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adı ile 21. Biz bu Kur’ân’ı bir dağa indirseydik, Allah’ın korkusundan onu baş eğmiş, parça, parça olmuş görürdün. Bu misalleri düşünsünler diye insanlara veriyoruz. 22. O, öyle Allah’tır ki, O’ndan başka tanrı yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. O, esirgeyendir, bağışlayandır. 23. O, öyle Allah’tır ki, kendisinden başka hiçbir tanrı yoktur. O, mülkün sahibidir, eksiklikten münezzehtir, selamet verendir, emniyete kavuşturandır, gözetip koruyandır, üstündür, istediğini zorla yaptıran, büyüklükte eşi olmayandır. Allah, müşriklerin ortak koştukları şeylerden münezzehtir. 24. O, yaratan, var eden, şekil veren Allah’tır. En güzel isimler O’nundur. Göklerde ve yerde olanlar O’nun şanını yüceltmektedirler. O, galiptir, hikmet sahibidir.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Karınca Duası Okunuşu Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: baş ağrısı için okunacak dua, baş ağrısı için dua, baş ağrısı için okunacak dualar, baş ağrısı için dua haşr suresi, baş ağrısı için dualar, baş ağrısına dua, BAŞ AĞRISI İÇİN OKUNAN DUA, baş ağrısına okunacak dua, baş ağrısına dualar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top