Buradasınız: Anasayfa / Dualar / En Büyük İstiğfar Duası Arapça

En Büyük İstiğfar Duası Arapça

Sponsor Bağlantılar

En büyük istiğfar duası Arapça. Seyyidül-istiğfâr duası

İstiğfar dualarını en büyüğü ve en mükemmeli diyebileceğimiz bir duayı siz değerli kardeşlerimize yayımladık. Bu en büyük istiğfar duasını ezberlemeye çalışın. Çok yararını göreceksiniz inşallah. Allah resulü Muhammed (sav) bu dua hakkında şöyle buyurmuştur; “Her kim, bu duâyı inanarak sabahleyin okur da o gün akşama çıkmadan ölürse o kimse cennetliktir. Her kim de akşamleyin okur da, sabah olmadan (sabaha çıkmadan) ölürse o kimse cennet ehlindendir (Cennete girecektir).” buyurdular. (Buhari)
En Büyük İstiğfar Duası Arapça seyyidül-istiğfâr duası
Latin harflerle Arapça okunuşu
“Allahümme ente rabbi le ilahe ille ente halakteni ve ene abdüke ve ene ale ahdike ve vağdike mestedağtü. eüzu bike min şerri me sana’tu. Ebu uleke bini’metike aleyye ve ebu u bizenbi fağfirli feinnehu la yağfiruzzunube ille ente”

En Büyük İstiğfar Duası Türkçe Anlamı
Allah’ım! Sen Rabbimsin. Senden başka İlah yoktur. Sen beni yarattın, ben Senin kulunum. Sana verdiğim (tevhidten ibaret) söz ve vad üzereyim, gücüm yetesiye.. Yaptığım şeylerin kötülüğünden Sana sığınırım. Bana olan nimetini itiraf ediyorum. Günahımı da itiraf ediyorum. Beni bağışla; çünkü Senden başkası günahları bağışlayamaz; ancak Sen bağışlarsın.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Çocuklar için Arapça Korunma Duası Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: buyuk istigfar duasi, büyük istiğfar, en büyük istiğfar duası, en buyuk istigfar, en büyük dua, istiğfar dualarının en büyüğü

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top