Buradasınız: Anasayfa / Dualar / İstiğfar Duası Türkçe Okunuşu

İstiğfar Duası Türkçe Okunuşu

Sponsor Bağlantılar

İstiğfar duası türkçe okunuşu
İstiğfarın en büyüğü Seyyidi’l-İstiğfâr duası türkçe ve arapça okunuşu. Şeddad İbni Evs (ra)’dan rivayete göre Peygamber efendimiz bu dua hakkında şöyle buyuruyor;
Seyyidi’l-İstiğfâr Türkçe Arapça yazılışı
“Allâhümme ente rabbî Iâ ilahe illâ ente. Halaktenî ve ene abdüke ve ene ala ahdike ve va’dike mestetâtü e’ûzü bike min şerri mâ sana’tü ebûu leke bini’metike aleyye ve ebû’u bizenbî. Feğfir lî. feinnehû lâ yeğfiru’z-zünûbe illâ ente.”
En Büyük İstiğfar Duası Türkçe seyyidül-istiğfâr duası
Seyyidi’l-İstiğfâr Türkçe anlamı
“İstiğfarın başı, kulun şöyle demesidir: “Allah’ım! Sen Rabbimsin. Senden başka İlâh yoktur. Sen beni yarat­tın, ben Senin kulunum. Sana verdiğim (tevhidden ibaret) söz ve va’d üze­reyim, gücüm yetesiye.. Yaptığım şeylerin kötülüğünden Sana sığınırım. Bana olan nimetini itiraf ediyorum. Günahımı da itiraf ediyorum. Beni bağışla; çünkü Senden başkası günahları bağışlayamaz; ancak Sen bağış­larsın. Kim bu sözlere kesinlikle inanarak gündüz bunları söyler de o gün akşamlamadan önce ölürse, o kimse cennet ehlindendir. Kim de bu söz­lere kesinlikle inanarak bunları geceleyin söylerde, sabahlamadan önce ölürse, o kimse cennet ehlindendir.”

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan En Büyük İstiğfar Duası Arapça Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: seyyidul istigfar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top