Buradasınız: Anasayfa / Dualar / Kunut Duaları Anlamı ve Okunuşu

Kunut Duaları Anlamı ve Okunuşu

Sponsor Bağlantılar

Kunut duaları ve anlamları diyanet, kunut duaları okunuşu ve anlamı
Kunut Duaları Arapça Okunuşu ve Anlamı 1

Latin Alfabesi ile Okunuşu:
Allâhümme innâ nesteînüke ve nestağfirüke ve nestehdik. Ve nü’minü bike ve netûbü ileyk. Ve netevekkelü aleyke ve nüsni aleykel-hayra küllehü neşkürüke ve lâ nekfürüke ve nahleu ve netrükü men yefcürük.

Anlamı:
Allah’ım! Senden yardım isteriz, günahlarımızı bağışlamanı isteriz, razı olduğun şeylere hidayet etmeni isteriz. Sana inanırız, sana tevbe ederiz. Sana güveniriz. Bize verdiğin bütün nimetleri bilerek seni hayır ile överiz. Sana şükrederiz. Hiçbir nimetini inkar etmez ve onları başkasından bilmeyiz. Nimetlerini inkar eden ve sana karşı geleni bırakırız.

Kunut Duaları Arapça Okunuşu ve Anlamı 2

Latin Alfabesi ile Okunuşu:
Allâhümme iyyâke na’büdü ve leke nüsalli ve nescüdü ve ileyke nes’a ve nahfidü nercû rahmeteke ve nahşâ azâbeke inne azâbeke bilküffâri mülhık.

Anlamı:
Allah’ım! Biz yalnız sana kulluk ederiz. Namazı yalnız senin için kılarız, ancak sana secde ederiz. Yalnız sana koşar ve sana yaklaştıracak şeyleri kazanmaya çalışırız. İbadetlerini sevinçle yaparız. Rahmetinin devamını ve çoğalmasını dileriz. Azabından korkarız, şüphesiz senin azabın kafirlere ve inançsızlara ulaşır.

Kunut Duaları ve Anlamları Videolu Dinle

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan La havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim Arapça Yazılışı Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: kunut duaları ve anlamları

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top