Buradasınız: Anasayfa / Dualar / Siğil İçin Okunacak Dua

Siğil İçin Okunacak Dua

Sponsor Bağlantılar

Siğil için hangi dua okunmalı ve bu okunan duaların faydası olur mu?

Öncelikle ifade edelim ki, bir hastalığın tedavisi için gerekli olan ilaçları almak gerekir. Bu ilaçları ve ilaçlar vesilesiyle şifayı yaratanın Allah olduğunu bilmek imanımızın gereğidir. Böyle bir anlayışla tedavi olmak ibadettir.

Bu tedavinin yanında dua etmek ve eğer varsa tavsiye edilen duları okumak da ibadettir.

Dua ile tedaviye inanma, insandaki bağışıklık sistemini harekete geçirir. Bu konuda tıbbi tedavileri de denemek gerekir. Bizim görevimiz dua ve diğer tedavi yollarıyla Allah’tan şifa istemektir. Şifayı veren Odur.

Siğil için okunması tavsiye edilen dua:

Üç adet boğumlu arpa veya buğday çubuğu alınır, boğumları siğillerin üzerine sürülür ve Taha suresinin 105, 106 ve 107. âyetleri bir defa okunur. Sonra çubuklar rutubetli bir yere gömülür ve çürümeye terk edilir. Çubukların çürümesiyle siğiller de Allah Teâlâ’nın izniyle düşer.

İlgili ayetlerin mealleri şöyledir:

“(Ey Resûlüm!) Sana (kıyâmet gününde) dağlar(ın nasıl olacağın)dan soruyorlar; de ki: “Rabbim (o gün) onları ufalayıp savuracak!”

“Onları(n yerlerini) dümdüz, bomboş bir hâlde bırakacak!”

“Orada ne bir çukur, ne de bir tümsek göreceksin!”

İmam Kurtubi Hazretleri buyuruyor ki: Kendim ve başka kişilerde tecrübe ettim faydalı oldu. (Camiu li-Ahkami’l-Kur’an, ilgili ayetlerin tefsiri)

Siğil tedavisi için dua

S.İslamiyet

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Amenerrasulü Arapça ve Türkçe Okunuşu Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: siğil duası, siğil tedavileri veokunacak dua, siğil için hangi dua okunur, sigil icin hilal de dua etme, siğil ićin okunacak dua

Bir yorum

  1. kaynaklı vermişsiniz çok güzel. Allah razı olsun

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top