Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Aydınlatmada kullanılan ışık kaynaklarının yaşamımızdaki önemi nedir

Aydınlatmada kullanılan ışık kaynaklarının yaşamımızdaki önemi nedir

Sponsor Bağlantılar

Aydınlatmada kullanılan ışık kaynaklarının yaşamımızdaki önemi nedir?
Işığın günümüz etrafında geceleri önümüzü görmemizi, adeta geceyi gündüz yapar. Her hangi bir şeyi görebilmek için ışığa gerek duyarız ışık olmasaydı hiç bir şeyi düzgün göremezdik.
Aydınlatmada kullanılan ışık kaynaklarının yaşamımızdaki önemi nedir
Etrafımızı aydınlatır, çevremizdeki varlıkları görebilmek için ışığa ihtiyaç duyarız. Gündüz etrafımızı görmemizi sağlayan ışık Güneş’ten gelir. Güneş doğal bir ışık kaynağıdır. Geceleri ise yapay ışık kaynakları kullanarak çevremizi aydınlatırız. Işık üreten maddelere ışık kaynağı denir. Kendiliğinden ışık yayan kaynaklara doğal ışık kaynağı, insan yapımı kaynaklar ise yapay ışık kaynağı olarak adlandırılır.
Teknoloji geliştikçe çok çeşitli ve gelişmiş aydınlatma araçları bulunmaktadır. Maçlarda kullanılan spot lambalar ve halojen lambalar bunlardan bazılarıdır.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Vatan Sevgisi ile İlgili Şiirler Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: aydinlatma araclarinin yasamimizdaki onemi nedir, aydınlatma araçlarının hayatımızdaki önemi, aydınlatma araçlarının yaşamımızdaki önemi, aydınlatma araçlarının yaşamımızdaki önemi nedir açıklayınız

7 yorum

  1. Sağolun yardımcı olduğunuz için

  2. Ben bunu nasıl yazayım çok uzun

  3. bu bilgiler bana ödevimi yapmamda yardım etti . (yani kopya)hahhahahhahahahahhahahahhahaha

  4. ne uzunu (12 dk da kısaltarak yazarsın yani)bende öyle yaptım lalala.kopya kopya kopya hahahhahaahahhahahha ok pardonnnnnnnnnn…….ğğğğ.çççögmughghghhghghfjakjjSHGCTGSDCG HDBCD

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top