Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Destansı anlatımla oluşturulmuş metinler

Destansı anlatımla oluşturulmuş metinler

Sponsor Bağlantılar

Destansı anlatımla oluşturulmuş metinler yaza bilir misiniz?
Kısaca destansı (epik) anlatım örnekleri;
SİVASTOPOL : Derken tabur komutanı yine işaret verdi. Yine subaylar fısıltıyla konuşarak emri birbirlerine ilettiler ve kara bir duvar gibi duran 1. bölük çöktü. Onlara “Yere yat!” emri verilmişti. 2. bölük de yere yattı ve Pest eline sivri bir şeyin battığını duydu. Yalnız 2. bölüğün komutanı ayakta kalmıştı. Kılıcını sağa sola savurup hiç durmadan konuştukça tıknaz silueti bir öne bir arkaya gidip geliyordu.

“Pekâlâ adamlarım! Haydi şimdi aslanlarım! Kurşunlarımızı israf etmeyip bu süprüntülen süngümüzle temizleyeceğiz. “Hurra!” diye bağırdığımda hepinizin arkamdan geldiğini görmek istiyorum. Kimse geride oyalanmasın. Birbirinizden ayrılmamalısınız bu en önemlisi… Onlara kim olduğumuzu gösterelim ve yüzümüzü kara çıkarmayalım tamam mı arkadaşlar?

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Emeviler döneminde doğuda ve batıda feth edilen yerler neresidir Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: Bulunduğunuz yerin belediye başkanına oyun alanlarıyla ilgili bir mektup yazınız, destansı anlatımla oluşturulmuş metinler

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top