Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginlik olarak görülmelidir

Din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginlik olarak görülmelidir

Sponsor Bağlantılar

Din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginlik olarak görülmelidir kısaca yazar mısınız?
İnsanların her biri farklı tabiata, kültüre ve düşünceye sahiptir. Bu farklılıkların dışlanmaması hor görülmemesi gerekir. Bunların her biri bizim başka yerdeki hatamızı veya boşluğumuzu tamamlarlar. Bizler bir konu hakkında düşüncelerimiz, farklı bir kültüre sahip olan kişi tarafından farklı bir boyutta görüne bilir buda bir zenginlik vesilesidir. Her şeyin tek bir boyut olarak düşünülmemesi gerektiğini bizlere gösterir. Farklı bir bakış açısı kazandırır. Bu farklılık bize büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Mesela dört mezhep imamı olan imam Azam, imam Şafi, imam Malik, imam Ahmed bin Hanbel dini konular hakkında farklı yorumlarda bulunmuşlardır. Örnek olarak abdestin farzları konusunda dört mezhep farklı görüşler ileri sürmüşlerdir. Dileyen istediği mezhebe uya bilir.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Emeviler döneminde doğuda ve batıda feth edilen yerler neresidir Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginliktir, din anlayışındaki farklılıkların ortaya çıkmasında etkili olan faktörler nelerdir kısaca, din anlayışındaki farklılık lar niçin zenginlikdir uzun, din anlayışındaki farklılıklar niçin zenginliktir ile ilgili ayetler, din anlayışındaki farklılıkların zenginlik oluğu ile ilgili soruları, islam düşüncesinde yorum farklılıklarının bir zenginlik olması ne demektir, yorum farklılıkları niçin zenginliktir

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top