Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Günlük yaşantımızda kullandığımız teknolojik ürünler konuşabilseydi

Günlük yaşantımızda kullandığımız teknolojik ürünler konuşabilseydi

Sponsor Bağlantılar

Günlük yaşantımızda kullandığımız teknolojik ürünler konuşabilseydi hayatımızda ve çevremizde yaptıkları değişikler konusunda bize neler söylerlerdi nelerdir kısaca açıklaya bilir misiniz?
Günlük yaşantımızda kullandığımız teknolojiler şöyle derlerdi;
Çamaşır makinesi şöyle derdi; Çamaşırlarınızı yıkadım şuan hazırlar derlerdi. Yada şöyle derlerdi; Yıllar önce ben yokken anneleriniz çamaşırlarını elleriyle çok büyük zorluklarla yıkarlardı. Beyaz elbiseleri ateş yakıp kaynatarak yıkarlardı. Şimdi ben size büyük kolaylık sağlayarak 2 saat gibi kısa zaman içinde çamaşırlarınızı yıkar ve fazla bir yeri işgal etmeden temiz bir şekilde kurutup veririm.

Buz dolabı şöyle derdi; Şuan dolabın için -5 soğukluğunda ve yüzde 40 boşluk var biraz daha eşya koya bilirsiniz. Yada şöyle derdi; Eskiden ben yokken eşyalarınız çabuk bozulurdu. Şimdi ben varım yiyecekler bozulmadan uzun süre koruyorum.

Ütü şöyle derdi; Ben olmasam elbiselerinizin hallerini düşüne biliyor muydunuz. Giysileriniz kırış kırış olarak giyerdiniz. Ben sıcak buhar olarak kötü karışık olan giysilerinizi yeni gibi düzlerim. Eskiden ben yokken giysiler kötü kırışık olarak giyenler vardı. Ben sizlerin işlerinizi kolaylaştırmak için hizmetinizdeyim.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Enerji ile ilgili bilimsel cümleler Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top