Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Hüvallahüllezi Haşr süresinin son üç ayeti anlamı ve fazileti

Hüvallahüllezi Haşr süresinin son üç ayeti anlamı ve fazileti

Sponsor Bağlantılar

Hüvallahüllezi Haşr süresinin son üç ayeti anlamı ve fazileti hakkında kısaca bilgi vere bilir misiniz?
Peygamber efendimiz bu üç ayeti okumamızı tavsiye etmiştir. Bu ayetlerin fazileti hakkında peygamberimiz, kim sabah kalkar üç defa üç defa ‘Euzü billahis-Semi’il-Alimi mineş-Şeytanirracim dedikten sonra haşr suresinin son üç ayetini okursa Allah o kimse için 70.000 (yetmiş bin) meleği görevlendirip akşam oluncaya kadar kendisine rahmet okurlar. O günde ölürse şehit olarak ölür. Aynı şekilde akşam okursa sabaha kadar kendisine aynı derece verilir, buyurmuştur. Sallallahu Aleyhi vesellem. Ne büyük bir müjde. En fazla 5 dakikamızı alacak olan bu ayetler için Allah yetmiş bin meleği bizlere istiğfar etsinler diye görevlendiriyor.
Hüvallahüllezi Haşr süresinin Son Üç Ayeti Arapça Okunuşu
Hüvallahüllezi haşr süresinin son üç ayeti anlam ve fazileti
Hüvallahüllezi Haşr süresinin Son Üç Ayeti Türkçe Anlamı
22. O, öyle Allahtır ki; Ondan başka ilah yoktur. Görülmeyeni ve görüleni bilendir. O, Rahman’dır, Rahimdir.
23. O, öyle Allahtır ki; Ondan başka ilah yoktur. Melik, Kuddus, Selam, Mümin, Müheymin, Aziz, Cebbar, Mütekebbir’dir. Allah, onların koştukları eşlerden münezzehtir.
24. O, öyle Allahtır ki; Halik, Bari, Musavvir’dir. En güzel isimler Onundur. Göklerde ve yerde olanlar Onu tespih ederler. Ve O; Azizdir, Hakimdir.(İbni Kesir Kuran Meali)
Bu müjdeyi tüm kardeşlerimize tavsiye edelim.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Emeviler döneminde doğuda ve batıda feth edilen yerler neresidir Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: haşr suresinin son, haşr süresinin son iki ayeti, haşr süresinin son 2 ayeti, haşr süresinin son 3 ayeti ve anlamı, haşr suresi son 2 ayeti, haşr suredinin son uc ayetinin fazileti nelerdir, haşr süresinin son üc ayeti türkcesi, hüvallahüllezi haşr suresi faziletleri

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top