Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Sesin duyulabilmesini sağlayan özelliği

Sesin duyulabilmesini sağlayan özelliği

Sponsor Bağlantılar

Sesin duyula bilmesini sağlayan özelliği. düzensiz ve şiddeti yüksek seslerin neden olduğu durum.ses üreten cisimlerin ortak özelliği nelerdir?
Sesin titreşimler halinde yayılması.Kulaklarımızdaki ses telleri ile titreşiyor ve bizle konuşan kişinin sesi bizim beynimize 1 saniyeden az bir sürede beynimize iletiliyor.

Ses kaynaklarından çıkan ses, havada yayılarak kulağımıza kadar gelir ve kulak zarını titreştirir.Bu titreşimler kulağın iç kısımlarına iletilir.Bu titreşimler belirli bir ileti taşır ve iletiler beyne iletildiğinde ses işitilmiş olur.

Sesin zayıf veya kuvvetli olmasına (uzaktan veya yakından duyulabilme özelliğine) sesin şiddeti veya gürlük denir. Ses şiddeti, sesin şiddetli veya zayıf işitilmesini (uzaktan veya yakından duyulabilmesini) sağlar.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Adaletin gerçekleşmesini engelleyen unsurlar nelerdir Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: sesin duyulabilmesini sağlayan özellik nedir, sesin duyulabilmesini sağlayan özelliği, sesin duyulabilmesi sağlayan özellik nedir, sesin duyulabilmesini saglayan ozelligi nedir, sesin duyulabilmesini sağlayan özellik, sesin işitilmesini sağlayan özellik nedir, sesin duyabilmemizi sağlayan özelliği, sesin duyulmasını sağlayan ses özelliği nedir, sesin duyulmasını sağlayan ses özelliği

9 yorum

  1. ses şiddeti için çok teşekkür ederim.

  2. Bence çokk ama çok güzel

  3. Beğendim teşekkürler

  4. Saolun varolun. Sevgilerimle

  5. cok tesekkurler isime yaricaga benziyo

  6. Ben de çok teşşekür ederim

  7. Iyi begendim

  8. Sesin kuvvetli yada zayıf işitilmesini sağlayan ses özelliği nedir

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top