Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Trafikte bir anlık dikkatsizlik ömür boyu pişmanlıktır sözünü anlatan bir kompozisyon

Trafikte bir anlık dikkatsizlik ömür boyu pişmanlıktır sözünü anlatan bir kompozisyon

Sponsor Bağlantılar

Trafikte bir anlık dikkatsizlik ömür boyu pişmanlıktır sözünü anlatan bir kompozisyon kullanarak kısaca yazınız?
İnsanlar ihtiyaçlarını gidermek için kimi iş için kimi de gezmek için araçlarıyla mutlaka kullandıkları bir trafik vardır. Trafikte sabırlı olmak aceleci davranmamak bizler için büyük önem taşır. Trafik kurallarına uymadan sabırsız ve aceleci bir şekilde sür’atli gitmek büyük kazalara yol açıp, ölümlerle sonuçlanan bir facia ola bilmektedir. Bir anlık dikkatsizlik kendimizin veya başkalarının sakat kalmasına, organlarının zara görmesine hatta ölümlere sebep olabilir. Bu kazaları engellemenin en iyi yolu trafik kurallarına uyup aceleci davranmamak ve uykumuzu iyice aldıktan sonsa yola çıkmalıyız. Trafikteki ışıklara ve yol işaretlerine dikkat edilirse bu kazaların önüne geçmiş olur ve hem maddi hemde manevi yönden etkilenmemiş oluruz. Bu yüzden kurallara uyup hatasını gördüğümüz arkadaşlarımızı da uyarmalıyız.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Emeviler döneminde doğuda ve batıda feth edilen yerler neresidir Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: trafikte dikkatsizlik ile ilgili kompozisyon ve yazari

Bir yorum

  1. GÜZEL İHTİYACIM YOK Ama neyse

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top