Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Ülkeler arasındaki batıl inançların farklılığı

Ülkeler arasındaki batıl inançların farklılığı

Sponsor Bağlantılar

Ülkeler arasındaki batıl inançların farklılığı nelerdir kısaca açıklaya bilir misiniz?
Ülkemizde çoğu insanın bilerek veya bilmeyerek uymuş olduğu batıl inançları var. Bunlar nazara karşı koruyacağına karşı koruyacağına inanılan nazar boncuğu halk arasında en çok görülen bir batıl inançtır. Bazende yolda görülen siyah bir kediden tedirgin olan insanlar var. Baykuşun kimin evine konarsa uğursuzluk getireceğine inanılır. Batıl inançlar sadece bizim ülkemizde görülmemektedir. İşte diğer ülkelerin batıl inançları;
Danimarka’da Batıl inanç
Danimarka’da kırılan porselenler yıl boyunca saklanıyor ve yıl sonunda bunun için arkadaşlar veya aile arasında bir etkinlik düzenliyorlar herkes yıl boyunca biriktirdiği porselenleri ortaya çıkarıyor ve en fazla kırık porseleni olanın o sene daha büyük bir servete sahip olacağına inanılıyor.
Brezilya’da Batıl İnanç
Brezilyalıların inancına göre cüzdanınızı veya çantanızı yere koymak kötü şans getiriyor ve paranızın azalmasına sebep oluyor.
Mısır’da batıl inanç
Mısır’da makası açık unutmanın çok korkunç bir kötü şans getireceğine inanılıyor. Aynı zamanda yastığının altına makas koymanın kabus görmekten koruduğuna inanıyorlar.
Çin’de batıl inanç
Çinliler 4-13-14-23-24 gibi sayıların uğursuz olduğuna inanıyor o yüzden binalarında kat ve oda numaralarında bu sayıları es geçiyorlar.
Fransa’da Batıl İnanç
Fransa’da sol ayakla köpek kakasına basmanın şans getireceğine, sağ ayakla basmanın sa şanssızlık getireceğine inanıyorlar.
Kore’de Batıl İnanç
Kore’de uyurken serinletici vantilatörleri açık unutmanın sizi öldüreceğine inanılıyor. O yüzden bütün vantilatörlerinde otomatik kapanması için zamanalayıcı bulunuyor.
Umarız sizin batıl inançlarınız yoktur. Batıl inanç insanları rahatsız edici ve tedirginleştiriyor.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Enerji ile ilgili bilimsel cümleler Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: ülkelere göre batıl inançlar, türkiye ve diğer ülkeler arasındaki batıl inanç farklılıkları, ülkelerin batıl inançları, mısırın batıl inançları, ülkelerdeki batıl inançlar, ülkeler arasi batil inanclar

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top