Buradasınız: Anasayfa / Okul Ödevler / Yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları arasındaki farklar nelerdir

Yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları arasındaki farklar nelerdir

Sponsor Bağlantılar

Yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları arasındaki farklar nelerdir kısaca yazabilir misiniz?
Yenilenemez enerji kaynakları, tek bir defa kullanılmalarından bu ismi almışlardır. Kullandıkça bitmeleri ve yenilerinin gelmesinin zor olduğundandır.Örnek; Radyoaktif elementler, fosil yakıtlar.
Yenilenebilir enerji kaynakları ise birden çok kullanıla bilmelerinden dolayı bu ismi almışlardır. Hiç tükenmeyen veya öyle düşünülen çevreye zarar vermeyen kaynaklardır.Örnek; Güneş enerjisi, jeotermel enerjisi, rüzgar enerjileri.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Emeviler döneminde doğuda ve batıda feth edilen yerler neresidir Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları arasındaki farklar nelerdir, yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynakları arasındaki farklar, yenilenebilir ve yenilenemez enerji kaynaklarının farkları, yenilebilir ve yenilemez kaynaklar arasindaki fark, yenilenebilir enerjji yenlenemeZ ENERJİ FRKLAR, yenilenebilir enerji kaynakları ile yenilenemez enerji kaynakları arasındaki fark, yenilenebilir enerji kaynakları digerlerinden farkları, yenilenebilir enerji kaynaginin diger kaynaklardan farki, yenilebilir ve yenilemez enerji kaynakları farkları

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top