Buradasınız: Anasayfa / Sorular ve Cevaplar / Miraç Kandili Nedir? Anlam ve Önemi

Miraç Kandili Nedir? Anlam ve Önemi

Sponsor Bağlantılar

Miraç Kandili Hakkında Bilgiler, Mirac Gecesinde Neler Oldu, Mirac Kandili ne demektir, Mirac Kandilinin Anlam ve Önemi nedir? Gibi sorulara aşağıda cevap verilmiştir.

“Kendisine ayetlerimizden bir kısmını gösterelim diye kulunu (Muhammed’i) bir gece Mescidi Haram’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescidi Aksa’ya götüren Allah’ın şanı yücedir. Hiç şüphesiz O, hakkıyla işitendir, hakkıyla görendir.”(İsrâ, 17/1) ayetinde ifade edilen Resullah’ın gece yürüyüşünün (isra) ve onun ardından miraca yükselişinin gerçekleştiği gece “Mirac Kandili” adıyla anılır. Receb ayının 27. gecesinde Allah katına yükselen peygamberimiz, Rabbiyle aracısız buluşarak eşsiz bir tecrübe yaşamıştır. Hüzün yılını yaşarken bu mucizevi yolculukla huzur bulan Resulullah, ümmetine, Hak katından Bakara suresinin son ayetleri, Allah’a Şirk koşmayanların büyük günahlarının af olunacağı mijdesi ve beş vakit namazla dönmüştür.(Müslim, îmân, 279).
resimliirac kandili mesajlari

Bu gece farz kılınan namazla müminler, tıpkı her zaman örnek aldıkları Resûlullah gibi, hiçbir aracıya gerek olmaksızın Allah’ın huzuruna varır, manevî yükseliş yolunda adım attılar. Namazlarımızın her daim bizleri Rabbimizle buluşturan bir mirac olabilmesi duasıyla kandiliniz mübarek olsun.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Endonezyada Kaç Milyon Müslüman Var Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top