Buradasınız: Anasayfa / Sorularla İslamiyet / Kitap Okuma Alışkanlığı İle İlgili Kompozisyon

Kitap Okuma Alışkanlığı İle İlgili Kompozisyon

Sponsor Bağlantılar

Kitap Okuma Alışkanlığı İle İlgili Kompozisyon, Kitap Okumak Konulu Yazı kompozisyonu

Kitap, şüphesiz insanların dostudur. Çoğu evde kitaplık ve kitaplar aksesuar amaçlı kullanılmaktadır. Kitap okuma alışkanlığı her insana yeterince kazandırılmamış olsa bile hiç kimse kitabın sağladığı güzellik ve faydaları inkar edemez.
kitab okuma alışkanlığı kompozisyon
Birey, okuma – yazma öğrendiği andan itibaren kitaplara sarılmalıdır. Ona bu alışkanlığı kazandıracak olan kuşkusuz ailesidir. Çevremize baktığımızda hiç kitap okumayan veya her gün kitap okuyan insanlar görürüz. Okuyanlar kitabı tanımış ve ona bağlanmış kişilerdir. Okumayanlar ise kitabı tanıma zahmetinde bulunmamışlardır. Dolayısıyla kitaptaki büyünün farkına varmamışlardır. Ülkemizde kitap okuma oranı oldukça düşüktür. Okul çağında bu alışkanlığı edinmemiş kişi, gelecek zamanlarda da kitap okumamaktadır. Bu nedenle kitap okuma alışkanlığının okullarda, kitabın önemini bilen ve öğrencileri bu konuda bilinçlendirmeyi ilke edinen öğretmenler aracılığıyla yapılmalıdır. Ayrıca anne ve babalar da çocuklarını bu konuda yetiştirmelidir, çünkü insan ailesini örnek alır.

Dünyada cehaleti yok edecek tek şey bilgidir. Bilginin ve güzelliğin anahtarı olan kitapları hayatımızın başucuna koymamız gerekmektedir. Kitap okuyan toplumlar bir adım değil on adım öndedir.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Kİtap okuma alışkanlığı ile ilgili sözler Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: okuma alışkanlığı kompozisyon

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top