Buradasınız: Anasayfa / Sorularla İslamiyet / Rüyada Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek Ne Anlama Gelir

Sponsor Bağlantılar

Rüyada Hamile Olduğunu Görmek Neye İşarettir

Rüyamda hamile olduğumu gördüm ne anlama geliyor açıklar mısınız?

Değerli İslam alimlerinin “rüyada hamile olduğunu görmek” konulu rüya tabirlerini aşağıda maddeler halinde sıraladık.
Değerli okuyucularımız şunu unutmamamız gerekir, iyi rüyalar gördüğümüzde bunu başkalarına anlata biliriz, eğer kötü rüya görmüşsek bunu hiç kimseye anlatmamamız gerekir. Bunun nedeni kötü rüya anlatıldığı zaman onun etkisi olabilir. Allahu Alem.

Rüyada Hamile Olmak
Rüyada hamile olmak, iyi ve hayırlı şeylere yorumlanmaktadır. Rüyada hamile olmak için İslam alimleri şan ve şerefin artması, övgü dolu işlere mazhar olunması, mal ve mülkün artması gibi iyi şeyler demişlerdir.

  1. İslam alimlerinden Ebu Said El-Vaiz’e göre bir kadının rüyada hamile kalmasını görmesi mal ve mülke yorumlanır. Erkeğin hamile kalması ise üzüntülü ve sıkıntılı şekillere yorumlanmaktadır. Rüyayı gören hem erkek hem de kadın için bayanın hamile olması, karnının büyüklüğünce mala işaret etmektedir.
  2. Çocuk yaşta kendisini hamile gören çocuk için babaya, eğer bu çocuk kız ise de anneye yorumlanır.
  3. Bir diğer rüya yorumcusu olan İslam alimlerinden Kirmani’ye göre ise rüyada hamile kadın görmek, o kişinin zenginleşeceğine işarettir.Dünya mallarından istediklerine erişebileceğine yorumlanır. Rüyada hamile hayvan görmek de yine aynı şekilde hayırlara yorumlanmaktadır.
  4. Rüyada hamile erkek görmek, o kişinin etrafından gizlediği ve açığa çıkmasından çekindiği üzüntülü durumlara işarettir.
  5. Bazı rüya tabirlerinde rüyada hamile görmek için aşka ve sevgiye işarettir denilmektedir. Bazılarında ise erkek ve kadının arasını yapan kişilere ya da eve hırsız girmesine, bir şeyler çalmasına işarettir denilmektedir.
  6. Rüyada hamile kalmak, bekar kız için kendisi sebebiyle ailesine gelecek sıkıntılara ve üzücü durumlara işarettir. Bazı yorumculara göre o bekar kızın hayırlı olmayan bir kişi ile evlenmesine ve kederlere gark olmasına işarettir.

Rüyada hamile olmak, farklı durumlara göre değişik şekillerde yorumlanmıştır.

Bunlar Sadece tahminidir. Allah En İyi  Bilendir.

Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Karınca Duası Diye Bir Dua Var Mıdır Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.


Etiketler: rüyada hamile olduğunu görmek ne anlama gelir, rüyada hamile olduğunu görmek ne anlama geliyor, rüyanda hamile olduğunu görmek ne anlama gelir, rüyada 3 kişiyi hamile görmek, ruyada hamile bir sekilde sinifa gelmek, rüyada kendini hamile görüp suyunun gelmesi ne anlama gelir, rüyanda hamile olduğunu görmek, rüyasa kendi karnın büyüdüğünü ve hamile olduğunu görmek ne anlama gelir

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top