Buradasınız: Anasayfa / Teknoloji / Android Telefona Nasıl Format Atılır

Android Telefona Nasıl Format Atılır

Sponsor Bağlantılar

Android işletim sistemli telefona  format nasıl atılır

Teknoloji o kadar arttı ki android işletim sistemli telefonların armasına neden oldu.İstediğimiz bilgileri telefonda taşımamıza bilgisayar gibi işlem görmemizi sağlıyor. Belli bir süreden sonra fazla bilgi akışından dolayı telefonumuz yavaşlamaya başlıyor.Telefonu ilk günkü haline geri getirmemiz gerekiyor.Alt kısımda format nasıl atılır hakkında bilgiler verdik şimdiden kolay gelsin.

Format (sıfırlamanın) atmanın 3 yolu vardır bunları maddeler halinde sıraladık;

  1. Menü–> Ayarlar –> Gizlilik –> Fabrika ayarlarını Sıfırla bölümünden telefonunuzu ilk günkü haline kolay bir şekilde getirebilirsiniz.
  2. Telefonunuzun arama bölümüne gelip *2767*3855# tuşladıktan sonra arama yaptığınızda telefonunuz otomatik olarak formatlanacaktır.
  3. Cihazınızın kapatınız kapalı konuma geldikten sonra ortadaki tuşa basıp sonrasında açma / kapama tuşuna basarak telefonunuzu açın ve karşınıza çıkan ekranda wipe data/ seçeneğinden /factory reset seçilir ve reboot now ile format atarak telefonunuzu yeniden başlatabilirsiniz. Telefonunuz yeniden başlatıldığı zaman ilk günkü haline geri dönecektir.
Sponsor Bağlantılar

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonun Zararları Nelerdir Başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cevapla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Scroll To Top